Můj příběh

Ve 14-ti letech se mi na obličeji a taky zádech objevilo akné. 

Psal se rok 1991 a já si v drogerii, v ceně, na kterou mých pár korun stačilo, koupila první pleťovou vodu na stažení pórů. Byla červená a byla cítit alkoholem tak silně, že si tu vůni vybavuji docela přesně po těch letech ještě i dnes. Pleť jsem po ní měla tak vysušenou, ehm, teda spíš spálenou, že se mi okolo brady olupovala kůže v cárech jako papír. Nepamatuji si už den, ale vybavuji si přesně to místo, kde jsem potkala maminku s malou dcerkou, které šly přímo naproti mě. Míjela jsem je a jen zaslechla:

Mami, co to má s obličejem?” „Asi je nemocná” 

Začal do jisté míry můj marný boj, ale to jsem tehdy ještě nevěděla.  Ani ve snu mě nenapadlo, že budu „nemocná“ dalších 25 LET!

Po mnoha neúspěšných pokusech a omylech s nákupem konvenční, tehdy dostupné, kosmetiky v drogerii a výsledkem naprosto příšerným (akné se nehojilo, ale naopak hodně zhoršovalo), jsem se dostala až do ordinace kožního lékaře. Prostředí jsem jako zkušený atopik od dětství znala. Opakované terapie lokálními antibiotiky sice na nějaký týden zabraly, ale po čase bylo vše zpět a v ještě horší míře. Dočasnou radost střídalo zklamání. Měla jsem bolesti, které se s narůstáním výskytu cyst zvětšovaly. Nebralo to konce. Nic nepomáhalo.

Akné se mi tvořilo ve všech fázích života a za všech okolností. Ani těhotenství a porody dvou synů to nezměnily.  Navíc se přidaly další zdravotní komplikace, které mě dovedly k nutnosti denně a „doživotně“ užívat léky. Na obličeji se mi tvořily velmi bolestivé cysty, především okolo úst, na bradě a čele. Korektor byl můj nejlepší přítel. Zkoušela jsem všechno. 

Bylo mi něco málo přes 30! TO PŘECE NENÍ MOŽNÉ.  Akné ve 30? Ve třiceti pěti? A co ty léky? Do konce života? BLBOST!

Rozhodla jsem se, že takhle to prostě dál už nechci. Že je to přece nesmysl! Nevěděla jsem jak. Věděla jsem jen, že něco nutně potřebuji změnit….a změnila. Změnila jsem postupně úplně všechno. Marný boj jsem vyměnila za snahu. Fungovalo to. Postupně, pomalu, ale fungovalo. 

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem došla tam, kde jsem dnes. Mám zdravou pleť a jsem zdravá. Propojila jsem svoje vědomosti a zkušenosti s uvědoměním. Je to stálá, nekončící práce, nastavení a přesvědčení, že můžu, když budu chtít. A jsem tady pro Tebe, abych inspirovala, povzbudila, podpořila a ukázala svou cestu. Aby jsi Ty a každý, kdo se rozhodne své zdraví a zdravou pleť mít, věděl, že může! 

Pracuji na článcích, ve kterých najdeš odpovědi na otázky, které by Tě mohly stejně jako mě zajímat a inspirovat. Připravuji dva e-booky s informacemi, které potřebuješ vědět pro cestu k uzdravení. 

Nabízím Ti vedení a osobní mentoring v těchto časech tolik potřebný možná i pro Tebe.  Společně tvoříme komunitu, kde sdílíme příběhy a zkušenosti a navzájem se od sebe učíme a podporujeme.

                                                                                                                           …simply life we create together